Zabawka, która uczy i bawi od pokoleń

klocki lego

Zastanawiasz się czasem, jakie zabawki goszczą w naszych domach najdłużej? Jakimi bawiliśmy się kiedyś my – rodzice, a dziś bawią się nasze dzieci? Jakie zabawki są na tyle wytrzymałe, że najpierw znoszą długie lata ciągłego używania, a potem można je przekazać młodszym krewnym? Na dodatek nie ma znaczenia, czy użytkownikami są chłopcy czy dziewczynki, bo jedni i drudzy sięgają po nie równie chętnie? Niewątpliwie jedną z tak uniwersalnych zabawek są klocki LEGO.

Urok prostoty

Pomysł na klocki LEGO jest prosty i ponadczasowy zarazem. Wystarczy kilkadziesiąt kolorowych klocków, kilka figurek, które można dowolnie konfigurować – i zabawa gotowa! Nie musisz martwić się o zapas baterii ani o nieprzyjemne dźwięki. Daj dziecku klocki, a okaże się, że potrafi ono bawić się w skupieniu i ciszy przez kilka godzin.

 

Nauka przez zabawę

Wymagania, jakie stawiamy zabawkom, to nie tylko umilanie czasu naszym podopiecznym. Dobra zabawka powinna także wspomagać rozwój poznawczy, ćwiczyć motorykę oraz pobudzać wyobraźnię. Klocki LEGO są kolorowe, co uczy spostrzegawczości. Ich wielkość zależy od wieku dziecka, dla którego są przeznaczone i jest dostosowana do wielkości jego rączek oraz możliwości chwytania przedmiotów i manipulowania nimi. Klocki LEGO kupowane w zestawach podpowiadają użytkownikom możliwe ich wykorzystanie, jednak go nie ograniczają. Mały człowiek może wykorzystywać klocki do :

– eksperymentowania,

– zmieniania układów,,

– dodawania nowych elementów,

– tworzenia nowych światów, potrzebnych do aktualnej zabawy,

– nauki zasad fizyki i konstrukcji brył.

Łatwiej zranić stopę niż złamać klocek

Klocki LEGO charakteryzują się wyjątkową trwałością. Wykonane są z plastiku, który w trakcie użytkowania okazuje się odporny na uderzenia i na częste wysypywanie z pudełka. Przez lata nie zmienia kształtu ani koloru, nie ulega zarysowaniu. Każdy, kto choć raz stanął przypadkowo na rozsypanych klockach wie, że jego stopa ucierpiała bardziej niż którykolwiek element.

Postaw na klasykę

Jeśli nie chcesz zasypywać dziecko mnóstwem bezużytecznych zabawek, które szybko się nudzą, ale wolisz podsunąć mu twórcze zajęcie na długo, podaruj mu klocki LEGO. Nie grają, nie tańczą, niczego nie wyświetlają, a potrafią zająć twoją pociechę przez cały wieczór, przy okazji zapewniając cenną naukę.