Klocki lego – na jaką wersję warto się zdecydować

klocki lego

Układanie klocków lego to bardzo wciągająca i niezwykle kreatywna zabawa dla dzieci w każdym wieku. Z pewnością wielu rodziców również da się wciągnąć w tego typu rozrywkę. W kręgach związanych z dziecięcymi zabawami klocki te cieszą się niesłabnącą popularnością. Dlatego też niektórzy uznają je za produkt ponadczasowy czy wręcz kultowy.

Lego classic

Czym powinni się kierować rodzice podczas zakupu klocków lego? Jaka seria może przypaść maluchom szczególnie do gustu? W sprzedaży znajdziemy wiele wersji klocków. Różnią się one od siebie wielkością, kolorem i możliwościami konstruktorskimi. Dzięki temu można je dopasować do każdej grupy wiekowej i dostosować do zainteresowań oraz potrzeb dziecka. Jedną z najczęściej wybieranych serii są Klocki lego -samuraj typu classic. Warto kupić właśnie ten zestaw jeśli dziecko wcześniej nie miało możliwości korzystać z tego rodzaju rozrywki. Komplet składa się z kilkuset elementów, które umożliwiają tworzenie rozmaitych konstrukcji. Co ważne ten zestaw można łączyć z innymi zestawami lego, które posiadają standardowy wymiar.

Lego kamper, traktor i pociąg z cyferkami

Komplet lego city kamper przeznaczony jest dla dzieci powyżej 5 roku życia. W zestawie znajdziemy 190 pojedynczych elementów, dzięki którym nasza pociecha stworzy wakacyjny pojazd i wyposaży go w stolik, krzesełka, kuchenkę oraz łóżko do wypoczynku. Bardzo ciekawie prezentuje się komplet klocków lego city traktor. Ta wersja jest przede wszystkim przeznaczona dla maluchów lubiących zwierzęta, naturę i odrobinę motoryzacji. W zestawie znajdziemy ponad 100 elementów, które wprowadzą naszych najmłodszych w świat wiejskiego sielankowego życia. Ze względu na to, że elementy tej wersji posiadają duże rozmiary warto sprezentować je dzieciom powyżej 5 roku życia. I jeszcze jedna propozycja – pociąg z cyferkami z serii lego duplo. Ta wersja przeznaczona jest dla najmłodszych. Wszystko za sprawą tego, że poszczególne elementy są bardzo kolorowe. Dzieci z pewnością pokochają ten rodzaj zabawy, a przy okazji będą miały możliwość nauczyć się liczyć.